5 podstawowych pytań, które pomogą Ci zdecydować, czy potrzebujesz opieki nad najmem.

Pewnie nieraz zastanawiałeś/aś się, czy zarządzanie najmem jest dla Ciebie, czy stać Cię na to i co zyskamy decydując się na skorzystanie z usług firmy zajmującej się zarządzaniem.  Odpowiemy Wam dziś na 5 podstawowych pytań, które pomogą Ci zdecydować, czy potrzebujesz opieki nad najmem.

  1.   Jakie koszty poniosę korzystając z usługi opieki nad najmem?

I tutaj Was zaskoczymy… otóż praktycznie żadne. Praktycznie? Czyli jednak coś jest na rzeczy. Na etapie rozmów przedstawiamy kwestie finansowe. Ile prowizji pobiera nasza firma, ile realnie zarobisz Ty jako właściciel. Ustalona wysokość Twojego zarobku co miesiąc będzie wpływała na Twoje konto. To my jako firma świadcząca usługę zarządzania najmem zajmujemy się odświeżeniem mieszkania, dostosowaniem do podstawowych potrzeb, itp. Kwestia ponoszenia kosztów związnaych z remontem jest ustalana na pierwszym spotkaniu. Ostatecznie  Ty jako właściciel mieszkania tylko zarabiasz. Nie interesują Cię także koszty napraw i usterek.

 

  1.   Co zyskam zlecając opiekę nad najmem firmie trudniącej się tym?

Korzyści można mnożyć. Przede wszystkim SPOKÓJ – nie musisz martwić się, czy Twoje mieszkanie jest w dobrych rękach, czy w środku nocy coś się wydarzy, nie musisz reagować na problemy najemców i usterki w mieszkaniu. Zyskujesz także cenny CZAS, który musiałbyś przeznaczyć na wszelkie czynności związane z najmem. Zyskasz poczucie BEZPIECZEŃSTWA, zarówno finansowego, dzięki regularnym wpływom zysku bez ryzyka

utraty płynności, jak i przede wszystkim świadomość, że ktoś stale czuwa nad ich nieruchomością i dba o ich interesy.

 

  1.   Mam zaniedbane mieszkanie w starej kamienicy, wymaga ono generalnego remontu, doposażenia i pewnie wiele innych inwestycji. Nie mam czasu się tym zajmować. Czy firma zarządzająca najmem zainteresuje się w ogóle takim mieszkaniem?

Oczywiście! Takie mieszkania nierzadko są bardzo atrakcyjne, mają potencjał. To my zajmujemy się całościowym  przygotowaniem lokalu do najmu. Jesteśmy w stanie zarówno odświeżyć lokal jak i nadzorować nawet remont generalny. Warto zaznaczyć, że często w takich mieszkaniach jest możliwość wydzielenia większej ilości pokoi na wynajem, zachowując dogodne warunki zamieszkania. Co za tym idzie? Pewniejszy i większy zysk dla właściciela.

 

  1.   Jak rekrutujecie potencjalnych najemców?

Dbamy o to, aby współpraca przebiegała bezproblemowo, dlatego stworzyliśmy swój proces weryfikacji najemcy, który znacznie niweluje potencjalne problemy. Przeprowadzimy niezbędne negocjacje i przygotujemy wzór umowy, który będzie chronił interesy stron. Kierujemy się zasadą, że nie liczy się jak najszybsze wynajęcie mieszkania, lecz liczy się jak najlepszy najemca. Ma to wpływ na późniejszy przebieg najmu, kontaktu i współpracy. 

 

  1.   Mieszkam za granicą, posiadam mieszkanie na wynajem. Wprawdzie mam najemców ale czy mogę skorzystać z Waszych usług? Jak wówczas się to odbywa?

Nie ma żadnych przeciwwskazań. My z chęcią zajmiemy się również takim mieszkaniem. Nasza usługa to nie tylko wynajem mieszkania, zajmujemy się przede wszystkim opieką nad wynajętym już mieszkaniem. Ty jako właściciel przekazujesz nam umową swoje mieszkanie, my załatwiamy wszelkie formalności urzędowe i opiekujemy się nim. Jesteśmy w stałym kontakcie. W stały sposób utrzymujemy kontakt i regularnie dokonujemy kontroli mieszkań, W razie konieczności dokonujemy również windykacji na dłużnikach. Właściciele nieruchomości nie muszą także martwić się o ewentualne naprawy oraz o cykliczne odświeżanie mieszkań.

 

Jeżeli po tych tylko kilku pytaniach zastanawiasz się nad współpracą z nami, zachęcamy jeszcze do przeczytania innych artykułów na naszym blogu. Pozwoli to na zapoznanie się z charakterem naszej pracy, przybliżeniu naszych działań. Jesteśmy otwarci na wszelkie współprace.