Czym jest opieka nad najmem?

Opieka nad najmem to inaczej administracja nieruchomością. Jest to usługa polegająca na zminimalizowaniu wysiłku, jaki Ty jako właściciel wkładasz w wynajem. Dzięki tej usłudze nie musisz tracić czasu na to, by sprawdzić co się dzieje z Twoją nieruchomością. Masz przy tym stały i stabilny dochód oraz znacznie mniej pracy.

Wynajęcie mieszkania w sposób gwarantujący bezpieczeństwo i sensowny dochód oznacza sporo pracy. Można to zrobić samemu lub zlecić specjalistom zajmującym się zarówno pośrednictwem, jak i zarządzaniem. 

 

Na czym to właściwie polega? Jest to proces składający się z trzech głównych etapów:

 

przygotowanie mieszkania → obsługa najemców → opieka nad mieszkaniem

 

Często mieszkanie wymaga odświeżenia lub wymiany niezbędnego wyposażenia. Znamy obecnie panujące standardy, posiadamy swoje ekipy remontowe i wiemy jak dostosować niewielkim kosztem takie mieszkanie do oczekiwań najemców.  Dzięki szeroko rozwiniętym umiejętnością home stanging sprawimy, że mieszkanie już w pierwszym kontakcie będzie przyjazne, a odpowiednio przygotowane ogłoszenie sprawi, że nieruchomość będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. 

W kolejnych etapach zajmujemy się wszelkimi czynnościami związanymi z najemcami. Dokonamy weryfikacji najemców, spiszemy bezpieczną i zgodną z obowiązującymi przepisami umowę wynajmu, wydamy lokal najemcy i sporządzimy dokładny protokół zdawczo-odbiorczy.  Będziemy reagować na bieżące usterki w mieszkaniu i inne wynikłe problemy, a na końcu rozliczymy najemcę ze zużycia wody, prądu, gazu, ogrzewania i ewentualnych uszkodzeń. Dopilnujemy wszelkich płatności za media, opłaty administracyjne, a w razie problemów z ich regulowaniem przygotujemy cały proces windykacyjny.  W sytuacji, gdy najemcy będą problemowi pod jakimkolwiek względem, w sposób zgodny z prawem, a możliwie jak najszybszy, rozwiążemy umowę z obecnym najemcą i natychmiast znajdziemy nowych lokatorów na Twoje mieszkanie, usuniemy ewentualne usterki, dokonamy odświeżenia mieszkania. 

Kto może skorzystać z usługi opieki nad najmem? Każdy kto posiada w swoim majątku nieruchomość, którą np.: nie ma czasu się zajmować, bądź zajmowanie się nią jest utrudnione ze względu na obecne miejsce pobytu.  Powody, jak i grupy osób można mnożyć, ważne byś podjął właściwą decyzję i wybrał biuro z podejściem profesjonalnym i godnym zaufania. 

Nasza firma, cały ten ogrom pracy, jaki trzeba włożyć w opiekę nad mieszkaniem zarówno ze strony obowiązków wynikających z samego zarządzania mieszkaniem, jak i obsługi wynajmu – wykonuje wyręczając właściciela nieruchomości.  Oferta Vobisrent zapewnia wszelkie potrzeby właścicieli nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem.

 Poprzez skorzystanie z naszej oferty zapewniamy BEZPIECZEŃSTWO, CZAS i SPOKÓJ. Chcemy wyręczać właścicieli mieszkań ze wszelkich niedogodności, które nierzadko napotyka się przy wynajmowaniu nieruchomości.Temat opieki nad najmem jest bardzo szeroki, dlatego też w następnych postach będziemy rozwijać tę tematykę dotyczącą m.in.: protokołu zdawczo-odbiorczego, czy odpowiemy na pytania, czy opieka nad najmem jest potrzebna właścicielom nieruchomości.